Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
 
 
 
Rezervasyon

Alamein
Şimdi keşfedin...

Keşfetmek için kaydırın.

Mısır’ın Akdeniz kıyısındaki El Alamein kentinde yer alan Rixos Alamein, büyüleyici  bir sahilde konumlanmıştır. Muhteşem deniz manzarası ve kumsalıyla Rixos Alamein, misafirlerine lüks ve konforu bir arada sunmaktadır. El Alamein Uluslararası Havaalanı’na yalnızca 19 km mesafede bulunan otelimiz, Marsa Matruh şehir merkezine 145 km uzaklıktadır. Lüks mimarisi ve muhteşem manzarasının yanı sıra misafirlerine konaklama süreleri boyunca yeni mekanları keşfetme olanağı da sunuyor.

Rixos Alamein

Mısır’ın Akdeniz kıyısındaki El Alamein kentinde yer alan Rixos Alamein, büyüleyici  bir sahilde konumlanmıştır. Muhteşem deniz manzarası ve kumsalıyla Rixos Alamein, misafirlerine lüks ve konforu bir arada sunmaktadır. El Alamein Uluslararası Havalimanı’na yalnızca 19 kilometre mesafede bulunan otelimiz, Marsa Matruh şehir merkezine 145 kilometre uzaklıktadır. Lüks mimarisi ve muhteşem manzarasının yanı sıra misafirlerine konaklama süreleri boyunca yeni mekanları keşfetme olanağı da sunar.

El Alamein Müzesi

El Alamein Müzesi, 2. Dünya Savaşı sırasında Kuzey Afrika Cephesi’nde Almanlar ve İngilizler arasında geçen muharabeler anısına 1956 yılında açılmıştır. Mısır’da savaşın izlerini anlamak için gelen ziyaretçilerin El Alamein bölgesinde en çok tercih ettiği yerler arasında gelmektedir. Tarih meraklılarının tercihi müzede Mısır, İngiliz, Alman ve İtalyan salonları yer almaktadır.

İskenderiye

Milattan önce Büyük İskender tarafından kurulan efsanevi İskenderiye, Rixos Alamein’e 140 kilometre mesafede yer almaktadır. Mısır’ın en büyük limanı İskenderiye’de, dünyanın yedi harikası arasında yer alan Pharos Feneri de bulunuyor. Dilerseniz İskenderiye Kütüphanesi’ni keşfedebilir, Antik Çağ'ın gizemli kentinin sokaklarında dolaşabilirsiniz. İskenderiye, tarihe adını yazdırmış en önemli bölgelerden biridir.

Kahire

Rixos Alamein’de konaklamanız sırasında 310 kilometre mesafedeki Kahire’ye günübirlik olarak yolculuk yapabilir ve piramitleri gezebilirsiniz. Giza Platosu’nda yer alan Giza, Keops ve Kefren piramitleriyle birlikte Sakara Piramidi’nin gizemini keşfetmek için farklı bir serüvene adım atabilirsiniz. Ünlü Kahire Müzesi’ni de ziyaret etmeyi unutmayın. Eski Kahire bölgesini ziyaret edebilir, Kahire Kulesi’nin tepesinde manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Mehmet Ali Paşa Camii, El Ezher Camii ve İbn Tulun Camii de Kahire’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

 

Alamein'den Kareler

  • Rixos Alamein
  • Rixos Alamein
 
Yükleniyor